Moje konto

Farba mostkująco-gruntująca grunt-tynk

Cena

189.22 PLN netto / szt.
232.74 PLN brutto / szt.

Dostępność

Dostępny w 2 tygodnie
szt.

Specyfikacja produktu

Do wykonywania egalizujących powłok malarskich na ścianach i sufitach wewnątrz budynków.

ZASTOSOWANIE
Farba mostkująco-gruntująca grunt-tynk przeznaczona jest do wykonywania wypełniających, egalizujących powłok malarskich na spękanych podłożach mineralnych. Zalecana jest przede wszystkim na tynki cementowo-wapienne i cementowe, ale może być stosowana również na podłoża betonowe, tynki i gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe oraz na nieotynkowane mury z betonu, cegieł, bloczków, pustaków ceramicznych lub silikatowych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

WŁAŚCIWOŚCI
Farba mostkująco-gruntująca grunt-tynk produkowana jest jako sucha mieszanka kruszyw wapiennych, żywic proszkowych oraz dodatków modyfikujących.  Po naniesieniu ujednolica i wyrównuje właściwości podłoża, wypełniając i mostkując pęknięcia o charakterze włosowatym i skurczowym. Charakteryzuje się wysoką siła krycia, likwiduje nieestetyczne i utrudniające wykonanie warstw wykończeniowych spękania, a po jej użyciu nie jest konieczne stosowanie dodatkowego gruntowania przed malowaniem. Jej użycie powoduje ujednolicenie kolorystyki powierzchni, co ułatwia jej późniejsze malowanie farbą nawierzchniową. Farba zawiera specjalne włókna wzmacniające powłokę, nadające jej elastyczność i zwiększające skuteczność wypełnienia rys. Zastosowanie FARBY MOSTKUJĄCO-GRUNTUJĄCEJ GRUNT–TYNK nie powoduje pogorszenia paroprzepuszczalności podłoża.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane (tynki gipsowe ok 2 tygodnie, tynki cementowo-wapienne min 3-4 tygodnie), suche (wilgotność do 3 %), nośne oraz oczyszczone z zabrudzeń mogących osłabić przyczepność, zwłaszcza z kurzu, brudu, wosku oraz tłuszczów.

PRZYGOTOWANIE FARBY
Farbę przygotowuje się do użycia w dwóch etapach. W pierwszym, suchą mieszankę z  worka wsypuje się do wody (proporcje ok. 10,0-12,0 l na 20 kg farby), a następnie miesza do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Po zgęstnieniu przygotowanej w ten sposób farby (po ok. 30 minutach), dolać 8,0-10,0 l wody tak, aby ostateczna proporcja nie przekroczyła 20 litrów na 20 kg suchej mieszanki. Całość dokładnie wymieszać. Rzadsza konsystencja zalecana jest w przypadku rys widocznych po zmoczeniu powierzchni wodą, gęstsza w przypadku spękań wyraźnie widocznych bez zmoczenia podłoża. Dopuszczalne jest jednorazowe wymieszanie farby od razu z całą ilością zalecanej wody, pod warunkiem odpowiednio intensywnego i dokładnego wymieszania tak aby w masie nie było grudek - tak przygotowana farba powinna być odstawiona na ok. 20-30 minut, a następnie ponownie przemieszana bezpośrednio przed użyciem.

SPOSÓB UŻYCIA
Farbę nanosić wałkiem lub pędzlem, w postaci cienkiej, równomiernej warstwy. W zależności od chłonności i struktury podłoża malowanie przeprowadzić jedno- lub dwukrotnie. Drugą warstwę nanosić po wyschnięciu pierwszej. Czas wysychania powłoki wynosi ok. 2 - 6 godzin, zależnie od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza. W trakcie prac oraz w okresie wysychania farby, malowaną powierzchnię chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

OPAKOWANIA
Worek papierowy 20 kg.
Paleta: 840 kg w workach 20 kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Materiał przewozić i przechowywać w szczelnych opakowaniach, w warunkach suchych. Chronić przed wilgocią. Nieprzestrzeganie w/w zaleceń może mieć wpływ na parametry użytkowe produktu.

ZUŻYCIE
Zużycie ok. 0,15 - 0,20 kg farby na 1 m2 przy jednokrotnym malowaniu.

DANE TECHNICZNE

Gęstość po rozrobieniu z wodą około 1,4 kg/dm3
Temperatura przygotowania farby
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac
od +5 °C do +25 °C
Proporcje mieszania jednoetapowego 0,9-1,0 l /1 kg
Proporcje mieszania dwuetapowego I etap 0,5-0,6 l /1 kg
Proporcje mieszania dwuetapowego II etap 0,4-0,5 l /1 kg
Czas  wysychania ok. 2-6 godzin